Péče o pleť

To čím vyživujeme a ošetřujeme naší pokožku – pleť je stejně důležité jako sledování toho co jíme. Zkuste prostudovat etiketu jakéhokoli průmyslově vyráběného pleťového krému. Téměř vždy se na ní vyskytuje „paraffinum liquidum“ neboli minerální olej, vyráběný z ropy, který se používá jako základ krémů. Dále syntetické konzervanty (Metyl-, Ethyl-, Propyl- či Butylparaben,…) a syntetické vonné látky.

Chemie v kosmetice totiž způsobí, že je vaše pleť vypnutá, hladká a na pohled svěží – tento efekt je ale pouze krátkodobý a jedná se v podstatě o jakýsi zastírací manévr. Ve skutečnosti taková kosmetika pleť zatěžuje a při delším používání způsobí, že stav vaší pleti bude horší než na začátku.

Řešením je přírodní kosmetika z kvalitních surovin, které nemohou ublížit ani při dlouhodobém užívání. Negativním důsledkem používání přípravků obsahujících chemická aditiva je totiž typický „jojo” efekt, kdy pleť vypadá a působí ještě unaveněji než před prvním použitím.

I proto je stále oblíbenější kosmetika s přírodními ingrediencemi. Nejsou v ní složky, jako jsou chemická hnojiva, geneticky modifikovatelné organismy, chemické konzervanty, parabeny, propylenglykoly, sulfáty sodné, ropné deriváty, minerální oleje ani chemická barviva. Všechny tyto složky totiž nemají na pleť dobrý vliv a v dlouhodobém měřítku ji zbavují energie tolik potřebné pro regeneraci.

Naše krémy, stejně jako ostatní naše produkty jsou pouze z čistě přírodních surovin.